İçeriğe geç

Sıkça Sorulan Sorular

Fineart Print

Bir sanatçının işinin orjinali gibi basılmasıdır. Fine Art Baskı terimi, yüksek kaliteli ve uzun ömürlü kağıtlara, dijital çıktı ile artistik ve profesyonel baskı uygulaması anlamına gelir. Fine art baskı müze ve galeri standardında üretim yapan stüdyoların tercihi olan bir yöntemdir. ‘Giclee Baskı’ büyük format mürekkep püskürtmeli baskı makinesiyle orjinal renklerine sadık kalınarak, yüksek çözünürlüklü dijital taranmış yüksek dpi çözünürlüğünde, fotografik özel kağıta ve kanvasa (tuvale) yapılan baskılardır.

Fineart print nedir?

Fine art printler, % 100 pamuk tabanlı asit içermeyen arşivsel kağıtlara yapılan yüksek kaliteli baskılarıdır.

Hahnemühle Photo Paper kağıtlar (HPP) plastik tabanlı standart fotoğraf kağıtlarıdır. Hahnemühle Fine Art kağıtlar ise (HFA) müze sınıfı arşivsel kağıtlardır. Baz materyalleri, pamuk, alfa seluloz, bambu, sabırotu veya kenevir liflerinden oluşur. Baskılarımızın tümüne koruyucu özel sprey uygulaması yapılmaktadır.

Fine art print ve print arasındaki fark nedir ?

Baskı makinemiz 110 cm. Canon ipf 8400, Lucia EX su bazlı pigmentlerle 100-300 yıl ömürlü asitsiz Hahnemühle kağıtlar kullanıyoruz. HFA Dokulu, dokusuz pamuk kağıtları, pamuk kanvasları ve  HPP plastik tabanlı kağıtları sürekli stoğumuzda tutuyoruz.

Fine art printler, % 100 pamuk tabanlı asit içermeyen arşivsel kağıtlara yapılan yüksek kaliteli baskılar iken, printler sanat kırtasiyelerinde de bulabileceğiniz kendi aralarında farklılık gösteren yüksek gramajlı kağıtlara basılmaktadırlar.

Fineart print için Giclee printer ve mürekkepler kullanarak uyguladığımız baskılarımız, kaliteli kağıtlarımızla da bir araya gelerek çok uzun yıllar ilk gün kalitesini korurken, kalitesiz baskılarda bir kaç yıldan sonra gümüşlenme etkileri görülebilir ve baskı kalitesi bozulabilir.

Giclee Baskı nedir?

FineArt Baskı, Sanatsal Baskı veya Giclee Baskı tanımlamalarının hepsi müze ve galeri kalitesi baskısını ifade etmek için kullanılırlar.

Müze ve galeri standartlarında, yüksek renk doğruluğu ve eşine rastlanmaz çözünürlüğüyle gerçek renklerde görüntüler sunar. Dünya çapındaki müze ve galeri standardında üretim yapan stüdyoların tercihi olan bu yöntem; kağıt yüzeyine milyonlarca mürekkep damlasının püskürtülmesi prensibiyle çalışır. Mükemmel detay zenginliği ve yumuşak renk geçişleriyle diğer baskı yöntemlerinden daha gerçekçi baskılar ve röprodüksüyonlar elde edilmesini sağlar. Fotoğraf ve röprodüksüyonlarınız, hakettiği titizlikle baskıya dönüşür. 

Orijinal işler

Resimlerin Orjinallerini Alabilir miyim?

Yapılan resim – grafik işlerinin orijinallerini sattın alabilirsiniz. Lütfen bizimle iletişime geçin. info@daire5.com

Fotoğrafların Orjinallerini Alabilir miyim?

Dijital fotoğrafların orijinallerini satın alabilirsiniz. Lütfen bizimle iletişime geçin. info@daire5.com

Gönderim

Siparişlerim Ne Zaman Kargoya Verilir?

Her baskı size özeldir. Siparişinizi aldığımız anda sizin için özel baskı yaparız. Yapılan baskıların kalitesini koruması adına, baskının ardında yapılan 24 saat dinlendirme işlemi bulunmaktadır.

Verdiğiniz siparişler en geç 10 iş günü içinde kargoya verilmektedir.

Siparişimi Ne Zaman Teslim Alabilirim?

Siparişiniz kargoya verildikten sonra tarafınıza kargo takip numarası gönderilecektir. Kargonuz 1-3 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilir.

Kargo Ücreti Ne Kadar Ödeyeceğim?

Tüm Türkiye kargo ücretsizdir.

Yurtdışı siparişlerinizin kargo hesaplaması ödeme ekranında adres bilgileri girildikten sonra belirlenmektedir.

Hangi Kargo Firması İle Çalışıyorsunuz?

Siparişlerinizin güvenli bir şekilde ulaşması için paketlememize azami özen gösteriyoruz. Tüm Türkiye’ye kargolarımızı Yurtiçi ve MNG Kargo ile gönderiyoruz. 

Yurtdışı siparişlerinizi DHL ile gönderiyoruz.

Kargom Zarar Görmüş İse Ne Yapmalıyım?

Öncelikler paketlerinizi kargoyu teslim eden kişi ile birlikte açmanızı tavsiye ediyoruz. Kargonuz zarar görmüş ise lütfen teslim almayın.

Hasarı geç fark etmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçin.

Kargoda oluşabilecek hasarlı siparişlerinizi bize geri göndermeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Geri kargo sırasında doğabilecek ücretler göndericiye aittir.

Diğer

Hediye Olarak Başka Adrese Gönderebilir Miyim?

Ödeme aşamasında alıcı adresi olarak fatura adresi dışında bir adresi seçebilirsiniz. Böylece hediyenizi sizin adınıza sevdiklerinize güvenle ulaştırırız.

Siparişime hediye kartı ekleyebilir miyim?

Siparişinizi oluştururken Hediye Notu alanını doldurmanız yeterli. Sizin adınıza hediye kartı ile gönderim yapabiliriz.